28.5 C
Kyiv
додомуБізнесНадзвичайна ситуація в енергетиці: що це означає та які зміни чекають українців

Надзвичайна ситуація в енергетиці: що це означає та які зміни чекають українців

Кабінет міністрів України готує рішення про введення надзвичайної ситуації в енергетиці України. Крім того, деяким містам можуть скасувати комендантську годину.

Що таке надзвичайна ситуація в енергетиці та які зміни чекають українців, в матеріалі РБК-Україна.

Сьогодні була проведена нарада щодо надзвичайних обставин в енергетиці України, після якої президент України Володимир Зеленський заявив про підготовку запровадження режиму надзвичайної ситуації в енергетиці.

Відповідно до закону України “Про електроенергетику”, надзвичайна ситуація в об’єднаній енергетичній системі – це ситуація, за якої виникає загроза порушення режиму роботи об’єднаної енергетичної системи України або її окремих частин.

Причиною може бути:

Зазначимо, що українські енергооб’єкти посилено обстрілює Російська Федерація на тлі сильного похолодання в країні. Зокрема, у ніч на 9 січня російські війська здійснили масовану атаку на енергетичну інфраструктуру Києва та житлову забудову. Після ударів ситуація з електропостачанням різко ускладнилася – екстрені відключення тривають уже шосту добу у столиці.

Хто відповідальний

Керівником робіт із підтримки людей і громад у таких умовах, а також вирішення практичних питань визначено першого віцепремʼєр-міністра – міністра енергетики України.

Читати
Підвищення вантажних тарифів УЗ зробить значно дорожчою відбудову України, - експерт

Зазначимо, що міністром енергетики став Денис Шмигаль. Сьогодні Верховна рада прийняла таке рішення, проголосували 248 народних депутатів.

Додаткові рішення влади

Також президент доручив збільшити можливості імпорту електрики – усі бізнесові можливості.

Крім того, за його словами, в Києві та інших містах має збільшитись кількість пунктів підтримки людей, набагато більше – пунктів незламності.

Комендантську годину можуть скасувати

У містах, де безпекова ситуація це дозволяє, можуть скасувати комендантську годину, таку заяву зробив Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні. За його словами, таке рішення буде прийнято через сильні морози в країні.

Він додав, що улюдей має бути максимум можливостей користуватися пунктами підтримки, а в бізнесу – можливостей планувати роботу з огляду на ситуацію в енергосистемі.

Крім того, Зеленський звернувся до Міносвіти та місцевої влади щодо підготовки пропозиції щодо освітнього процесу на час надзвичайної ситуації в енергетиці.

Нове на сайті
Подібні публікації